Rukomet: „Amazonke“ upisale prvi trijumf u sezoni

Rukometašice Zaječara 1949 ostvarile su prvu pobedu u tekućoj sezoni Super B lige, nakon što je na parketu hale sportova na Kraljevici savladana ekipa Pirota, rezultatom 39:32.

U dosadašnjem delu šampionata nikako nisu uspevale „narandžasto-plave“ da dođu do bodova, pošto je u pet odigranih mečeva upisano isto toliko poraza i trijumf nad Piroćankama došao je u pravo vreme.

U vrlo efikasnoj utakmici pokazao je podmlađeni sastav da poseduje potencijal i u jako brzom ritmu uspeo da kontroliše meč u gotovo svih 60 minuta meča. Već na poluvremenu su domaće vodile sa 3 pogotka razlike, a postigle su čak 19 golova, što nije lako učiniti protiv bilo kog rivala. U drugom delu uspevale su umešno da održe stečenu prednost, a do kraja susreta čak su je i uvećale i došle do ubedljivog trijumfa.

Ovom pobedom Zaječarke su pretekle na tabeli ekipu Prijepolja, koja takođe ima 2 osvojena boda, uz jedan meč više, pa se nalaze na 9. mestu na tabeli. S druge strane, rukometašice Pirota ostaju zakucane za dno tabele, sa svih 7 poraza u isto toliko odigranih mečeva.

U narednoj rundi, zaječarska ekipa gostovaće četvrtoplasiranom Pančevu i pokušati da na krilima prve pobede u sezoni iznenadi favorizovanog domaćina.