fbpx

Odbojka: Zaječarke slavile u Kragujevcu za šesto mesto na tabeli

ilustracija/pixabay.com

Odbojkašice Zaječara trijumfalno su se vratile sa gostovanja ekipi Smeča iz Kragujevca, pobedivši u vrlo tesnom duelu domaću ekipu u odlučujućem petom setu, u okviru 13. kola Prve B lige.

Nakon ubedljive partije u prošlonedeljnom okršaju sa novosadskim FOK-om, dobru formu Zaječarke su potvrdile i na gostovanju u Kragujevcu, gde su došle do novih bodova. Utakmica je bila izuzetno neizvesna od samog početka do kraja. Gošće su bolje otvorile meč, rešivši prvi set u svoju korist rezultatom 25:19. Ipak, na takav razvoj situacije Kragujevčanke su imale spreman odgovor i u naredna dva perioda igre podigle su kvalitet igre i preokrenule rezultat na 2:1 u setovima. Zaječarska ekipa i u takvoj situaciji pokazala je karakter, uspela prvo da izjednači na 2:2, a zatim u odlučujućem setu prelomi meč u svoju korist.

Nakon ovog trijumfa zaječarska ekipa sa skorom od 6 pobeda i 5 poraza zauzima 6. mesto na tabeli i deluje da neće imati nikakvih problema oko opstanka u Prvoj B ligi i naredne sezone.

Sledeći meč Zaječarke će odigrati na domaćem terenu protiv Panonije, koja se nalazi na 7. poziciji, ali u poslednja 4 meča ne zna za trijumf. Biće to dobra prilika za nastavak serije pobeda i možda čak i proboj na tabeli.