fbpx

PREDIZBORNI MARKETING

Odbojkašice Zaječara slavile u Rumi

ilustracija/pixabay.com

Odbojkašice OK Zaječara u okviru 17. kola Prve B lige savladale su u jako tesnom meču domaću Rumu rezultatom 3:2 u setovima.

Nakon trijumfa nad favorizovanom ekipom Zlatibora na domaćem terenu u odloženom meču 10. kola, odbojkašice Zaječara odigrale su još jednu dobru utakmicu i malo teže nego što je bilo očekivano, savladale poslednjeplasiranu Rumu.

U prva dva seta Zaječarke su opravdale ulogu favorita i rezultatom 25:22 i 25:11 došle do komotnog vođstva od 2:0 u setovima. Nakon toga, malo je opala koncentracija našim odbojkašicama koje su uljuljkane visokom prednošću malo popustile u igri i iznenađujuće dozvolile domaćima da se vrate u utakmicu i načine je neizvesnom. Treći i četvrti period igre završeni su istovetnim rezultatom 25:23.

Ipak, u odlučujućem petom setu, Zaječarke su se konsolidovale i ponovo u prilično tesnom setu slavile sa 18:16 za konačni trijumf.

OK Zaječar nalazi se na 5. mestu na tabeli posle ovog trijumfa, a u narednom kolu, već u četvrtak, dočekaće odbojkašice Ivanjice u hali na Kraljevici.