fbpx

Odbojka: Zaječarke prekinule trijumfalni niz u Valjevu

Odbojkašice Zaječara poražene su u 15. kolu Prve B lige na gostovanju u Valjevu, od trećeplasirane ekipe na tabeli i tako prekinule seriju od 3 vezane pobede.

Domaće su furiozno otvorile meč i sjajnom igrom u prvom setu ostavile Zaječarke na svega 12 osvojenih poena. U tom trenutku delovalo je da se gošćama sprema prava katastrofa, ali one su pokazale još jednom da ekipa ima karakter i u drugom delu igre odgovorile istom merom za 25:11 i izjednačenje u setovima. Treći i četvrti set protekli su u velikoj borbi i devojkama iz grada na Timoku nedostajalo je malo sreće i koncentracije da u neizvesnim situacijama tas prevagne na njihovu stranu. Iskusnije Valjevke uspele su da u odlučujućim trenucima oba seta dobiju najbitnije poene i na kraju zasluženo slavile 25:21 i 25:22 za konačnih 3:1.

Ovakvo izdanje nakon 3 vezane pobede, protiv vrlo kvalitetne valjevske ekipe još jednom je dokazalo da Zaječarke imaju kvalitet i potencijal, kao i da do kraja prvenstva neće morati da strepe za opstanak u ligi, a nadamo se i da će uspeti da zadrže visoko 6. mesto do kraja šampionata.

Naredni izazov izabranice trenera Tošića očekuje već za 3 dana, 7. februara, kada u halu na Kraljevici dolazi kragujevački Radnički, koji je u jesenjem delu prvenstva na svom terenu doživeo poraz od zaječarske ekipe rezultatom 3:1, a u taboru OK Zaječara nadaju se istom ishodu i na domaćem terenu.