fbpx

PREDIZBORNI MARKETING

Odbojka: Zaječarke bolje od Zlatibora

epa05464588 Monica de Gennaro (R) of Italy in action against Xiangyu Gong (L) and Qiuyue Wei (C) of China during the women's preliminary round volleyball match between China and Italy of the Rio 2016 Olympic Games at Maracanazinho indoor arena in Rio de Janeiro, Brazil, 08 August 2016. EPA/JAVIER ETXEZARRETA

Odbojkašice Zaječara slavile su u odloženom 10. kolu Prve B lige u utakmici protiv Zlatibora iz Čajetine rezultatom 3:1 u setovima.

U jako zanimljivom meču u hali na Kraljevici, Zaječarke su uspele nakon preokreta da savladaju favorizovanog protivnik iz Čajetine. Gošće su na ovaj meč došle kao četvrte na tabeli, sa čak 12 bodova više na svom kontu od petoplasiranog domaćina.

U prvom setu zaječarska ekipa je prikazala jako lošu igru, što je u kombinaciji sa dobrim izdanjem rivala rezultiralo izgubljenim prvim setom sa samo 9 osvojenih poena. U tom trenutku delovalo je da domaće očekuje prava katastrofa, ali umesto toga, na veliko iznenađanje favorizovane ekipe Zlatibora, prava rapsodija tima iz grada na Timoku. U naredna 3 seta fantastičnom igrom uspele su da potpuno neutralizuju loš prvi set i po setovima 25:22 25:18 i 25:19 iznenade favorita.

Ovim trijumfom, prekinut je malo lošiji period od dve vezane utakmice na kojima su Zaječarke doživele poraze i zadržano je sjajno 5. mesto za ovu mladu ekipu.

Novi izazov izabranice trenera Tošića očekuje već u nedelju, kada gostuju poslednjeplasiranoj ekipi Rume.