Društvo

Još 4 novoobolela, Ničić apeluje na mlađu populaciju da se vakciniše

Na osnovu 65 novoobrađenih PCR i Ag uzorka, u poslednja 24 časa na teritoriji grada Zaječara registorvane su još 4 covid-19 pozitivne osobe ( 6 % od broja testiranih).

Od ukupnog broja novozaraženih, 3 osobe su ženskog i 1 muškog pola, starosti od 49 do 72 godine života.

Na 5 urađenih kontrolnih testova nijedna osoba nije i dalje pozitivna na virus covid-19.

Od početka pandemije obrađena su ukupno 24.142 uzorka, a čekaju se rezultati za još 109 ranije testiranih osoba.

Do sada je oboljevanje od covid-19 infekcije potvrđeno kod 5.275 građana Zaječara (2.695 ženskog i 2.580 muškog pola).

Od ovog broja, kod 5.181 osobe više nema znakova infekcije na testiranju (smatraju se izlečenima).

Na Infektivnom odeljenju, koje je ostalo jedino u covid sistemu, smeštena su 43 pacijenta ( 4 prijema i 1 otpust).

Jedan pacijent je prebačen na dalje lečenje u covid bolnicu u Kruševcu.

Na kiseoničkoj potpori je 20 inficiranih osoba.

Na Infektivnom odeljenju (covid sistem) , preostalo je još 7 slobodnih mesta, za smeštaj covid-19 inficiranih osoba koje su u stanju neophodne hospitalizacije.

“Molimo sve sugrađane, posebno mlađu populaciju od 18 do 35 godina, koji nisu primili vakcinu, da to što pre učine, kako bi naš grad što pre izašao iz vanredne situacije i kako bi smo počeli da živimo i radimo bez straha od ugrožavanja svog i tuđih života”, napisao je Ničić.

2 komentara

Dodaj komentar