U Zaječarskom arhivu održana izložba o hladnom ratu.
Saradnja nemačke ambasade i nevladine organizacije “re kultura” koju su formirali bivši đaci zaječarske gimnazije. U projekat se uključila i Gimnazija kao podrška i sve u cilju obeležavanja jubileja koji traje, “180 godina zaječarske Gimnazije”.
“Tema hladni rat je jako važna u istoriji naših zemalja kako Nemačke tako i Srbije iz razloga što je Jugolslavija pokušala da nađe treći put kao izlaz iz te situacije” kaže gošća iz Nemačke Jutta Sieberz-Pozza.
Pored slika i tekstova koje do sad nisu imali prilike da vide naročito interesantno posetiocima je i mogućnost da preko moblinih telefona očitavaju kodove i tako dođu do podataka preko interneta o pojedinim dokumentima.
Izložbu je podržao i Istorijski arhiv u Zaječaru u čijim prostorijama je izložba organizovana.



Dodaj komentar