fbpx

Fudbal: Pobede Kablova i Timoka na strani, OFK 019 poražen kod kuće

Na otvaranju prolećnog dela šampionata Zone „Istok“ fudbaleri Kablova i Timoka ostvarili su pobede u efikasnim utakmicama, dok je OFK 019 doživeo visok poraz kod kuće.

FK Kablovi gostovali su ekipi Rtnja iz Boljevca i pobedom rezultatom 5:3 u veoma efikasnoj utakmici zadržali prednost od 6 bodova nad prvim pratiocem. Na ruku im ide i kiks Hajduk Veljka iz Negotina koji nije uspeo da savlada Brodoremont u gostima pa je u odnosu na njih prednost povećana na 8 bodova.

FK Timok 1919 sigurnom igrom savladao je ekipu Rajka Mitića iz Bele Palanke. Zaječarska ekipa sa Kraljevice „spakovala“ je 4 gola u mrežu domaćina, dok je njihova ostala netaknuta. Timok sada zbog pomenutog kiksa negotinskog Hajduk Veljka zauzima drugu poziciju na tabeli sa 6 bodova manje od gradskog rivala sa kojim će se boriti za promociju u viši rang.

OFK 019 dočekao je minulog vikenda BSK iz Bogovine. Prvo poluvreme završeno je rezultatom 1:1, da bi u nastavku zaječarska ekipa doživela pravu katastrofu. Veliki pad u igri rezultirao je sa 3 gola u mreži domaćina i konačnim rezultatom 1:4. Zbog poraza ekipa sa začelja, OFK je zadržao 14. mesto koje je tik iznad opasne zone.