fbpx

Bezbolan poraz Timoka u Vlasotincu, u utorak poznat rival u baražu

Fudbaleri Timoka 1919 poraženi su u poslednjem kolu Srpske lige “Istok” od Vlasine rezultatom 1:0 u meču bez rezultatskog značaja, pošto su Zaječarci već obezbedili prvo mesto i plasman u baraž za popunu Prve lige Srbije.

Timok je ovu utakmicu odigrao u kombinovanom sastavu, pa su priliku dobili i neki omladinci, nove mlade nade zaječarskog fudbala. Tokom celog meča imali su terensku inicijativu domaći, kojima takođe meč nije bio rezultatski bitan. Prvo poluvreme završeno je bez pogodaka, a mreža zaječarske ekipe zatresla se u 68. minutu, kada je pogodio Nemanja Đokić. Do kraja meča, gosti nisu uspeli da dođu do izjednačujućeg pogotka, pa su sva 3 boda ostala u Vlasotincu.

Poraz naravno nije pokvario slavlje “Belih labudova”, kojima je nakon utakmice uručen pehar namenjen šampionima Srpske lige “Istok”.

Prvi deo posla tako je završen, a tek sledi najbitniji izazov u sezoni. Iako je bilo priča da baraža možda neće biti, ipak će se 4 šampiona srpskih liga boriti za 2 mesta u Prvoj ligi Srbije. Potencijalni rivali zaječarskog kluba su Teleoptik, filijala beograskog Partizana, Mladost iz Novog Sada i Sloga iz Požege.

Ime protivnika četa Vojkana Rajćića saznaće sutra, 8. juna, kada je zakazan žreb koji će početi u 12 časova u Beogradu. Ko god da bude rival, nadamo se da će uspešnu sezonu “belo-plavi” krunisati promocijom u viši rang takmičenja i da će se od jeseni pod Kraljevicom igrati prvoligaški fudbal!