Bezbednost Izdvajamo MUP Saobraćaj Vesti

AKCIJA POJAČANE KONTROLE SAOBRAĆAJA: Otkriveno 32.950 prekršaja od 2. do 7. decembra ove godine!

oglasio se Mup
Oglasio se MUP Foto: Printscreen Instagram/mupsrbije

AKCIJA POJAČANE KONTROLE SAOBRAĆAJA: Otkriveno 32.950 prekršaja od 2. do 7. decembra ove godine!

Pripadnici saobraćajne policije Ministarstva unutrašnjih poslova kontrolisali su više od 64.000 vozila i otkrili gotovo 32.950 prekršaja tokom šeste centralne akcije pojačane kontrole saobraćaja koja je sprovedena od 2. do 7. decembra ove godine.

Najveći broj vozača, ukupno 19.129, sankcionisan je zbog prekoračenja brzine, što govori o tome da je svaki treći kontrolisani vozač prekoračio dozvoljenu brzinu.

Zbog nekorišćenja sigurnosnog pojasa sankcionisano je 3.897 vozača, odnosno putnika.

AKCIJA POJAČANE KONTROLE SAOBRAĆAJA

foto: mup.gov.rs

Iz Mup-a naglašavaju da je zbog upravljanja vozilom pod dejstvom alkohola iz saobraćaja isključeno 1.265 vozača, odnosno svaki pedeseti kontrolisani vozač je bio pod dejstvom alkohola. Od ukupnog broja, 215 je zadržano u službenim prostorijama jer su upravljali vozilom sa više od 1,20 promila alkohola u organizmu.

Takođe, u službenim prostorijama zadržano je 67 vozača koji su upravljali vozilom pod dejstvom psihoaktivnih supstanci.

Pripadnici saobraćajne policije nastaviće sa merama pojačane kontrole kako bi se očuvalo što povoljnije stanje bezbednosti saobraćaja, imajući u vidu da se u narednom periodu obeležava veliki broj slava i korporativnih proslava, a akcenat će biti na otkrivanju i sankcionisanju prekršaja upravljanja vozilom pod dejstvom alkohola i psihoaktivnih supstanci.

Zajecaronline/MUP Srbije/N.B.

Čitajte portal Zajecaronline.com, najbrži portal u Srbiji i regionu sa najvećim rastućim rezultatima i ekskluzivnim vestima. Zapratite nas i na InstagramuFacebookThreadsBudite uvek informisani! Pratite najnovije vesti iz Zaječara. Zaječar Online nezavisni internet portal. Vesti bez cenzure!

VELIKI KONCERT MIROSLAVA ILIĆA!

foto: plakat

Legenda domaće muzičke scene, Miroslav Ilić , nastupio je prethodne godine 10. i 11. decembra pred publikom u Plavoj dvorani. Gde je, osim što je slavio pedeset godina uspešne karijere, obeležio i svoj rođendan.

Oba koncerta, koja su apsolutno bila rasprodata. Dokaz su veličine ovog neponovljivog pevača, čija muzika i danas vlada scenom. A publika je imala priliku da uživa u pesmama koje su zauvek postale evergreeni naših prostora.

Zbog velikog interesovanja i upita da se ovaj spektakl ponovi Miroslav je i za ovu godinu zakazao dva mega koncerta. Koja će biti prava rapsodija za sve ljubitelje prave i kvalitetne domaće muzike.

  • Datum: 10.12.2025 / 11.12.2025.
  • Mesto: Plava dvorana, Sava Centar
  • Organizator: Hype Entertainment

KARTE MOŽETE KUPITI NA OVOM LINKU! 

Dodaj komentar