Zaječar u nedelju slavi Dan grada!
Grad Zaječar će u nedelju, 6. oktobra obeležiti Dan grada, koji će po drugi put biti slavljen baš ovog datuma.
Na Dan Grada Zaječara, kada kreću Bogorodičini dani, u nedelju 6. oktobra 2024, kada se praznuje Bogorodica Zaštitnica Grada, služiti arhijerejska Liturgija u Sabornoj crkvi Rođenja Presvete Bogorodice s početkom u 8 sati i 30 minuta.
U ponedeljak 7. oktobra 2024, Mitropolit timočki g. Ilarion služiće arhijerejsku Liturgiju u obnovljenoj Bogorodičinoj kući (u Ulici Svetozara Markovića broj 45) sa početkom u 8 sati. Bogorodičina kuća se nalazi preko puta zgrade Narodnog pozorišta “Zoran Radmilović”.
U ponedeljak u 19 časova u Gostoprimnici arhimandrit Vasilije Kostić će održati promociju svoje nove knjige „Sveti Lekari“.
Vladika Ilarion će u utorak 8. oktobra 2024. služiti svetu arhijerejsku Liturgiju u Sabornom hramu Presvete Bogorodice počeće u 8 časova.
Dan grada Zaječar slavi 6. oktobra, na dan kada se prema predanju, u jednoj porodičnoj kući, u čijem podrumu su se ljudi skrivali od metaka i bombi, prilikom vođenja borbe za oslobođenja grada u Drugom svetskom ratu 1944. godine, pojavio lik Presvete Bogorodice. Svojim pojavljivanjem, Presveta Bogorodica je pružila pomoć, utehu i nadu. Grad je sačuvan od daljeg bombardovanja i ubrzo potom oslobođen.
ZaječarOnline/O.B.


Dodaj komentar