Društvo

U Zaječaru promenljivo oblačno, sa dužim sunčanim intervalima

FOTO: zajecaronline.com

Najtoplije ovog jutra u Timočkoj krajini. U Zaječaru u 10 sati prema podacima Republičkog hidrometeorološkog zavoda temperatura dostigla 20 podeok, u Negotinu bilo samo za stepen hladnije.

U Srbiji ujutro i pre podne umereno do potpuno oblačno, na severu mestimično sa slabom kišom.

Sredinom dana postepeno će doći do razvedravanja, prvo na jugozapadu, a popodne i uveče i u ostalim krajevima.

U Zaječaru delimično oblačno, sa dužim sunčanim intervalima, toplije i uglavnom suvo. 

Temperatura u jutarnjim časovima kretala se u Zaječaru od 1 stepen do 9 stepeni, a maksimalna dnevna temperatura biće oko 21 stepen.

U nedelju će biti najtopliji dan od početka godine. U svim krajevima biće sunčano i očekuje se porast temperature, od 22 do 25 stepeni.

U Zaječaru oko 24 stepena.

Biometeorološka prognoza za subotu, 16. mart 2019. godine

Većina hronično obolelih i osetljivih osoba može osetiti uobičajene tegobe usled očekivane biometeorološke situacije. Кardiovaskularnim bolesnicima i astmatičarima se savetuje izvesna opreznost. Meteoropatske reakcije su moguće u vidu neraspoloženja, pospanosti i glavobolje. Neophodna je pojačana pažnja svim učesnicima u saobraćaju.

 

Dodaj komentar