Patrijarh Porfirije završio posetu Moskvi
Patrijarh srpski Porfirije proveo je sedam dana u Moskvi.
Primio je diplomu počasnog doktora bogoslovskih nauka i razgovarao sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom i patrijarhom moskovskim i sve Rusije Kirilom, saopštila je danas Srpska pravoslavna crkva.
Kako se navodi, patrijarha su u večernjim časovima 26. aprila sa aerodroma “Šeremetjevo” u Moskvi ispratili mitropolit voskresenski. Kao i načelnik administrativnih poslova Moskovske patrijaršije Grigorije.
Njegov zamenik episkom pavlovskoposadski Siluan. Starešina Podvorja SPC u Moskvi episkom remezijanski Stefan. Zatim savetnik patrijarha Moskovskog i sve Rusije protojerej Nikolaj Balašov, zamenik predsednika Odeljenja za spoljne crkvene veze Moskovske patrijaršije. Protojerej Igor Jakimčuk. Kao i načelnik Službe protokola Odeljenja za spoljne crkvene veze iguman Teofan, Takođe, izvanredni i opunomoćeni ambasador Srbije Momčilo Babić i osoblje srpske ambasade.
Patrijarh Porfirije završio posetu Moskvi
Patrijarh Porfirije je prvog dana posete Moskvi razgovarao sa predsednikom Rusije Vladimirom Putinom. Aprethodno i sa patrijarhom moskovskim i sve Rusije Kirilom.
Dvojica patrijarha su 25. aprila služili božanstvenu liturgiju u Svetouspenskom hramu Trojice-Sergijeve Lavre, tokom koje je patrijarhu srpskom Porfiriju uručena diploma počasnog doktora bogoslovskih nauka.
Poslanstvo SPC su tokom patrijarhove posete Moskvi činili mitropolit bački Irinej. Kao i starešina Podvorja SPC u Moskvi episkom remezijanski Stefan. Potom iguman manastira Kovilj arhimandrit Hariton, šef Kabineta Patrijarha srpskog protojerej Đorđe Stojisavljević, rektor Bogoslovije Svetog Save u Beogradu protođakon Radomir Vrućinić. Protođakon Radojica Žagran, monah manastira Kovilj arhiđakon Justin, đakon Ivan Vasiljević i ipođakoni Dejan Nakić i Vladimir Jelić, navodi se u saopštenju.
Zajecaronline.com/Tanjug
HYPE ZVEZDE
Audicije za novo muzičko takmičenje “Hype Zvezde” krenule su nedavno. I pokazala su se kao veoma uspešne.
Vredna ekipa sprema se za 29.april kada je zakazana nova audicija.
PRIJAVA KLIKOM OVDE ! Možete se prijaviti i za dan audicije, na licu mesta.
Kako je novinarka Hype TV Vanja Jovanović istakla, ne postoji starosna granica, kada je reč o Hype Zvezdama.
“Posebno mi je drago što su svi uzrasti bili prisutni. Najmlađi kandidat je imao 12, a najstariji blizu 60 godina. Što još jednom potvrđuje da mi ne pravimo starosnu diskriminaciju, već ćete u Hype Zvezdama imati priliku da čujete sve generacije i žanrove. Kao što je Saša Mirković svojevremeno i najavio!”, zaključila je Vanja.
Dodaj komentar