Društvo Timočka krajina Vesti

Bor obeležava Dan grada – položeni venci, gradonačelnik primio bivše predsednike opštine

Bor obeležava dan grada
foto: Grad Bor

Bor obeležava Dan grada

Povodom 3. oktobra Dana oslobođenja Bora u Drugom svetskom ratu, na spomen obeležju palim borcima u centru grada, položeni su venci.

Počast su im odali predstavnici lokalne samouporave, Vojske Republike Srbije, SUBNORA-a, GO SPS-a, delegacija grada pobratima, Krive Palanke.

Današnji dan neka nam svima bude podsetnik da se istorija ne sme zaboraviti. Da bi sačuvali od zaborava istoriju našeg naroda, moramo je prenositi učeći mlađe generacije i one koje tek dolaze.

Bor obeležava Dan grada

U Gradskoj kući organizovan je prijem za bivše predsednike opštine Bor kao i za predstavnike grada pobratima Krive Palanke.

Gradonačelnik Bora Aleksandar Milikić poručio je da je današnja svečanost odlična prilika za jačanje saradnje i prijateljskih odnosa.

Današnji prijem za bivše predsednike opštine Bor, kao i za predstavnike grada pobratima, Krive Palanke, bio je prilika da produbimo naše prijateljske odnose i ojačamo međusobnu saradnju. Bor ima dugu tradiciju povezivanja sa gradovima širom zemlje i regiona, a ovakvi susreti nam omogućavaju da razmenimo iskustva, ideje i zajednički radimo na projektima koji će unaprediti naše zajednice. Verujem da ćemo kroz ovu saradnju ostvariti još bolje rezultate na poljima ekonomije, kulture i razvoja infrastrukture. Zajedničkim snagama možemo stvoriti nove prilike za napredak naših gradova i bolji život svih naših građana“, poručio je Milikić.

ZaječarOnline/O.B.

Dodaj komentar