Đ.Z. iz Zaječara je po nalogu Osnovnog javnog tužilaštva iz Zaječara danas, 18. marta lišen slobode i sproveden uz sve mere zaštite u prostorije pomenutog tužilaštva gde je saslušan jer je osumnjičen da je izvršio krivično delo nepostupanje po zdravstvenim propisima za vreme epidemije iz čl.248. KZ.
Odmah je podignut optužni akt i suđenje će se održati danas.
Osnovni javni tužilac iz Zaječara, Slaviša Dimitrijević, uputio je apel građanstvu da se pridržavaju svih mera uvedenih u vanrednom stanju.
Ujedno zaječarsko Osnovno javno tužilaštvo (OJT) obaveštava građane da sa odeljenjem u Knjaževcu zbog uvedenog vanrednog stanja povodom pandemije virusa korona, a u cilju sprečavanja širenja zaraze među stanovništvom neće primati stranke do daljnjeg.
“Građani koji su dobili pozive nisu u obavezi da se odazovu pozivu već će biti blagovremeno pozvani radi sprovođenja dokaznih radnji u novom terminu. Građani mogu i dalje da dostavljaju podneske na prijemnom pultu u prizemlju zgrade OJT Zaječar u toku radnog vremena tužilaštva”, navodi se u saopštenju.
Građani su, međutim, u obavezi da postupaju po rešenju sanitarne inspekcije i kojima je određena mera SAMOIZOLACIJE da budu dovoljno savesni i ne krše izrečenu meru jer, u protivnom, biće procesuirani po hitnom postupku zbog krivičnog dela – Nepostupanje po zdravstvenim propisima za vreme epidemije iz čl.248. KZ.
Građani se dodatno mogu informisati o novostima u radu tužilaštva u delu GRAĐANI i JAVNOST – Saopštenja.


Dodaj komentar