Timok šampion Srpske lige „Istok“!

POGLEDAJTE PODKAST 'PRIČE U NAMA'

Fudbaleri Timoka pobedili su na domaćem terenu Dunav iz Prahova u pretposlednjem kolu Srpske lige „Istok“ rezultatom 1:0, a Budućnost iz Popovca poražena je na gostovanju Jedinstvu iz Paraćina, što je zaječarskoj ekipi donelo naslov prvaka i plasman u baraž za popunu Prve lige Srbije!

U poslednje vreme nisu beležili dobre rezultate izabranici Vojkana Rajčića, 5 vezanih utakmica nisu znali za trijumf, a Budućnost se na 2 kola pre kraja približila na samo bod zaječarskoj ekipi, pa se pojavio crv sumnje u konačni uspeh, titulu i plasman u baraž. Ipak, sve dileme oko toga gde će završiti šampionski pehar otklonjene su minulog vikenda, pošto su Popovčani u najgorem mogućem trenutku za njih poklekli u duelu sa ekipom za koju utakmica nije imala nikakav rezultatski značaj.

„Belo-plavi“ su napadali od samog starta utakmice i bilo je jasno da je jedini cilj osvojiti sva tri boda.  U prvom delu igre propustili su domaći brojne šanse da dođu do vodećeg pogotka, redom su pokušavali Nikolić, Davidović i Trifunov, ali nijedan udarac nije bio dovoljno precizan da bi završio u mreži Dunava, koji će od naredne sezone igrati u nižem rangu. Na odmor se otišlo sa rezultatom 0:0, čime u domaćem taboru nikako nisu bili zadovoljni, pa su od prvog minuta drugog dela lideri na tabeli krenuli još agresivnije, kako bi što pre postigli željeni pogodak. Znali su Zaječarci da je rezultat u Paraćinu veoma povoljan i da bi pobedom praktično osigurali titulu, a u 50. minutu Dragićević propušta novu priliku za vodeći pogodak. Desetak minuta kasnije, najbolji strelac Timoka na dodavanje Davidovića konačno pronalazi put do mreže, za erupciju oduševljenja na stadionu. U poslednjih 30-ak minuta domaći su spustili ritam, smanjili pritisak, ali i prostor gostima da otvore eventualno neku kontru i postignu pogodak i tako veoma mirno priveli meč kraju i kolo pred kraj šampionata sa 4 boda viška osigurali titulu i plasman u baraž za popunu Prve lige Srbije.

U baražu će učestvovati 4 šampiona Srpskih liga (Beograd, Vojvodina, Istok, Zapad), a 2 ekipe obezbediće promociju i naredne sezone igrati u višem rangu.

Zaječarce do tada očekuje gostovanje u Vlasotincu, gde će možda priliku dobiti i neki igrači sa manjom minutažom, a nakon toga se valja odmoriti i spremiti za najbitnije utakmice u sezoni.

Čestitamo fudbalerima Timoka na tituli i želimo svu sreću u baražu!