fbpx

Timok poražen u pripremnom meču u Knjaževcu, Kablovi deklasirani u Paraćinu

Fudbaleri Timoka poraženi su od Timočanina u Knjaževcu rezultatom 2:0 u poslednjem pripremnom meču pred nastavak prvenstva u Srpskoj ligi “Istok”. Ozbiljno upozorenje treneru Rajčiću i njegovim izabranicima, jer u trci koja će uslediti u drugom delu sezone, porazi poput ovih biće teško nadoknadivi, piše Glassporta.rs.

Bilo je to jedno loše izdanje Zaječaraca u prvom poluvremenu, gde su domaći potpuno kontrolisali dešavanja na terenu. Utisak je popravljen u nastavku meča, ali je završnica izostala, pa su igrači Timočanina zasluženo slavili u komšijskom duelu.

Ako na terenu nije išlo kako treba, odlične vesti za Timok su stigle iz Popovca, gde su u subotu 27. februara fudbaleri domaće Budućnosti poraženi od Jedinstva iz Paraćina 0:1 u zaostaloj utakmici 18. kola Srpske lige “Istok”. Ovim porazom direktnog konkurenta, Zaječarci su uspeli da sačuvaju 1. mesto na tabeli sa 46 osvojenih bodova. Bod manje ima upravo Budućnost, Vlasina je 3. sa 42, dok je četvrtoplasirani Radnički iz Svilajnca sakupio 41 bod.

Ekipa Kablova u svom novom podmlađenom sastavu imala je neslavan debi, pošto su u takođe zaostalom meču iz jesenjeg dela prvenstva deklasirani od SFS Borca u Paraćinu rezultatom 7:0. Ipak, valja podsetiti da će dres Kablova u prolećnom delu lige nositi omladinci gradskog rivala Timoka. Svakim novim susretom i duelom sa znatno iskusnijim rivalima, sticaće preko potrebno iskustvo za buduće izazove.

Zvanični nastavak borbi na srpskoligaškom “Istoku” zakazan je za 6. mart, kada fudbalere Timoka očekuje gostovanje Pčinji u Trgovištu. Kablovi, koji nakon 19 odigranih utakmica imaju 15 osvojenih bodova i nalaze su u zoni ispadanja na 18. mestu od 20 ekipa, prvenstvo nastavljaju dan kasnije, kada će na domaćem terenu u naselju “Ključ” dočekati niški Sinđelić.

Izvor: glassporta.rs