Dikie Lebedi

OPREZ! Voda sa česama u Zaječaru opasna po zdravlje!

upozorenje cesme

I vrapci na grani dobro su upoznati sa slučajem epske bitke na relaciji Udruženje “Za Česme” vs. “TIS”, a nedavno smo putem medija temeljno upoznati o ishodu te bitke: Zaječarske česme su spasene a tajkunima je jasno pokazano da se protiv interesa javnosti ne može.

O celokupnom titanskom poduhvatu obavešteni smo putem svih zaječarskih medija koji su se praktično utrkivali ko će pre izvestiti javnost koja česma je kada potekla, i šta su glupo izjavili, kako to reče Vujadin Milošević “ugostitelji osrednje inteligencije”. U proteklih nekoliko dana na brojnim zaječarskim česmama iznikla su obaveštenja Zavoda za javno zdravlje kojim se građani upozoravaju da voda sa tih česama nije za piće: kod bioskopa Timok, česma Jugopetrol, Triton, Dva brata i druge.

Mediji su, valjda, bili suviše zauzeti izveštavanjem o multimilionskoj poseti turista na Gitarijadi, pa im je ova, inače za građane vitalna vest, zgodno promakla.
Iako je od spasavanja zaječarskih česama prošlo skoro mesec dana, vode na česmi kod škole “Ljubica R. Nada” nema, a nema nikoga ni iz udruženja da se javi i postavi pitanje ko je sada kriv?

Naravno, zgodno će se sve to pripisati suši, jer zaboga, desetine drugih bušotina u gradu, među kojima pojedine imaju protok i do 30 litara u sekundi, sigurno nemaju veze sa našim česmama.

No, prepustimo mi slučaj “Za Česme vs. TiS” advokatima i inspekcijama, ono što je mnogo bitnije može se sažeti u nekoliko pitanja:
Kakvu vodu pijemo i čime se trujemo? U kakvom su stanju zaista zaječarske česme i kakvu vodu pijemo godinama unazad? Da li su česme zaista spasene i zašto nisu spasene od svih koje vode njihovom uništenju?

Pretpostavljam da će na ova pitanja opet odgovor biti tišina, ili neka propagandna pljuvačina:
Tvoje mišljenje nije bitno, jer ne znamo ko si.

Ostajte mi zdravo, i nosite sa sobom flašicu vode – ne sa zaječarskih česama.

Dikie Lebedi

upozorenje cesme

upozorenje cesme

upozorenje cesme

upozorenje cesme

upozorenje cesme

9 komentara

  • Што би наши рекли ,,доћосмо на ….,,, …ето !
    Када је упозоравано зашто није паметно чувати стоку у граду и да ће нам се то кад-тад обити о главу Бошко је био зликовац и крив што ,,јадном и сиромашном народу ускраћује изворе прихода,, !
    Сад ћемо да пијемо ,,каку,, које су нам коке, крмци и волови (и покоја септичка јама) оставили у аманет.
    Уздравље !

  • Hmmm, pa gde baš Institut za javno zdravlje itd. iz Niša? Šta bi sa našim Zavodom za zaštitu zdravlja Timok, popularno nazvanim Higijenski zavod? Ko tu drpa i pokušava da ugasi firmu sa velikim dostignućima iz oblasti higijene i prevencije?

  • U ovom ucmalom gradu nema mesta za ljude sa iskrenim namerama. Bosko I svi vi ostali poltroni, stidite se.

  • Ime ti bas pristaje ali trebalo bi da ga promenis u Dick ili jos bolje u Dickhead……Nista ti ne brini,vec se radi na problemu pomenute cesme,a ti i dalje pises glupe textove i nemas poentu i ideju o cemu pises….Izgleda da si ti ipak samo glup ko Dick iliti qrac…..

  • Iskreno sam iznenadjena, Dikie, sto si dozvolio da ljudi vide moj komentar, ali zakljucujem da se nisi pronasao uvredjenim jer verujes da nemas cega da se stidis. Mislim da je tako ili zbog manjka inteligencije, ili viska bezobrazluka. Or both?!

  • Marlena, cenzura nije moj fah. Pobrkali ste me sa nekim, kao sto ocigledno brkate slobodu govora sa bezobrazlukom. To je dokaz cinjenice da zivimo u duboko poremecenom drustvu.

  • Uvazeni gospodine Stankovicu, iz vaseg komentara nedvosmisleno zakljucujem da su vam uvrede jedini argument, a takodje je ocigledno da niste imali srecno detinjstvo, cim vam nije poznata bajka “Divlji labudovi” ( Dikie Lebedi ). Hvala vam sto me citate.

    • Uvaženo Ružno Pače,moje detinjstvo je sigurno bilo lepše od tvog, mada ni ja nisam nešto lep….Koristite svaku priliku da ocrnite jednu sveZaječarsku akciju kojom svi mi treba da se ponosimo a to su ZAčesme… Tako da,dokle god vi pljujete po onome što mi radimo za dobrobit ovog grada, Ja imam argumente i pravo da vredjam…

Dodaj komentar