Kompanija LINK group u saradnji sa ​Fondacijom Nj.K.V. Prestolonaslednika Aleksandra za obrazovanje i kulturu​ odabrala je 25 maturanata, đaka generacije, sa teritorije Srbije i Republike Srpske koji će dobiti besplatno školovanje na ​ITAcademy​.

Vest o dodeli finansijske podrške objavljena je 29. juna na svečanom prijemu maturanata na Belom dvoru, a svi đaci zainteresovani za jednogodišnje školovanje slali su prijave i motivaciona pisma do 15. jula.

U motivacionim pismima imali su zadatak da se predstave i opišu šta bi želeli da rade i na koji način planiraju da iskoriste nagradu za usavršavanje i napredovanje.​

I ove godine je vladalo veliko interesovanje za IT obuke​ i nije bilo nimalo lako odabrati 25 najinspirativnijih pisama, a ovo je 25 odabranih kandidata:

  1. Ana Stojmenović, Druga ekonomska škola, Beograd
  2. Božidar Miku, Tehnička škola, Odžaci
  3. Manuel Zaković, STŠ „Mihajlo Pupin”, Kula
  4. Milica Vacić, Osma beogradska gimnazija, Beograd
  5. Justina Petričković, Gimnazija „Patrijarh Pavle”, Beograd
  6. Nikola Savić, Ekonomsko-trgovinska škola, Požarevac
  7. Anja Tomić, Elektrotehnička škola „Nikola Tesla”, Pančevo
  8. Aleksije Vukić, Tehnička škola, Užice
  9. Nikola Zorić, Tehnička škola, Kikinda
  10. Marko Vesić, XIV beogradska gimnazija i SMŠ „Josip Slavenski”, Beograd
  11. Uroš Krstić, Elektrotehnička škola „Zemun”, Zemun
  12. Jelisaveta Kalinović, Gimnazija, Velika Plana
  13. Lenka Ristivojević, Mitrovačka gimnazija, Sremska Mitrovica
  14. Sanja Božović, Ekonomsko-trgovačka škola „Knjaz Miloš”, Gornji Milanovac
  15. Jovanka Stanojević, Srednja stručna škola „Borislav Mihajlović Mihiz”, Irig
  16. Strahinja Ivetić, Srednja saobraćajna škola „Pinki”, Novi Sad
  17. Bojana Dončev, Gimnazija, Bosilegrad
  18. Đorđe Maravić, Srednja stručna škola, Crvenka
  19. Uroš Dragović, Šumarska škola sa domom učenika, Kraljevo
  20. Lazar Tomović, Srednja škola „Hiljadu trista kaplara”, Ljig
  21. Sreten Živković, Gimnazija „Stevan Jakovljević”, Vlasotince
  22. Jovana Jezdimirović, Srednja škola, Krupanj
  23. Lazar Rašković, Mašinsko-elektrotehnička škola „Goša”, Smederevska palanka
  24. Marija Đukić, JU SŠC „Jovan Cvijić”, Modriča, Republika Srpska
  25. Srđan Gudalović, JU SŠC „Nikola Tesla”, Brod, Republika Srpska.

Svim odabranim kandidatima čestitamo!

POSTAVI KOMENTAR

Please enter your comment!
Please enter your name here