Izdvajamo Sport

Zona „Istok“: Timok „pregazio“ Slatinu, Rastko Nikolić petostruki strelac!

Fudbaleri Timoka 1919 nastavili su sa sjajnim izdanjima u Zoni „Istok“, pošto su u 19. kolu na gostujućem terenu savladali ekipu Slatine rezultatom 6:1.

U prvom delu meča imali su prilike ljubitelji fudbala da prisustvuju fenomenalnoj individualnoj partiji Rasta Nikolića, koji je pogodio mrežu rivala čak 5 puta!

Talentovani osamnaestogodišnjak prvi put je pogodio u 15. minutu, a onda u razmaku od 27. do 42. postigao još četiri pogotka!

Zaista fantastičan nastup, nije lako postići het-trik ni u jednom rangu takmičenja, a šta tek reći za 5 pogodaka u poluvremenu.

Nikolić je ujedno i prvi strelac karavana u Zoni „Istok“ sa 21 golom na 19 utakmica.

Drugo poluvreme utakmice bilo je samo formalnost, spustili su nogu sa gasa izabranici trenera Miroslava Nikolića, ali smo i pored toga videli još jedan pogodak u mreži domaćina u režiji Luke Stojanovića.

Fudbaleri Slatine do kraja su uspeli da dođu do počasnog pogotka, pošto je u 75. minutu duela mrežu zatresao Miloš Aleksić.

Timok je praktično već osvojio titulu i obezbedio plasman u viši rang takmičenja, teorijske šanse da izgube prvo mesto i dalje postoje, ali u praksi to deluje nezamislivo.

U narednom kolu OFK Slatina gostuje Jedunstvu u Pirotu, dok će „Beli labudovi“ dočekati ekipu Rajko Mitić iz Bele Palanke.