Izdvajamo Politika Vesti

Vučević: Sutra nam je potreban mir, ne smemo da imamo bilo kakvu ishitrenu reakciju

FOTO: TANJUG/ VLADIMIR ŠPORČIĆ

Vučević: Sutra nam je potreban mir

Vučević je nakon obilaska gradilišta “Ložionice”, odgovarajući na pitanja novinara istakao da je sutra Srbiji neophodan mir.

Premijer Srbije Miloš Vučević poručio je građanima Srbije, povodom najavljenog generalnog štrajka, da budu mirni i strpljivi sutra i čak i tolerantniji nego inače prema onima koji drugačije misle. Onima koji će učestvovati na protestnim skupovima poručio je da ne ometaju ljude koji žele i sutra normalno da funkcionišu.

Sutra nam ne treba nikakva ishitrena ili isprovocirana reakcija bilo koga. I pre svega bih zamolio većinsku Srbiju u smislu podrške nekoj politici, koja svakako nije za Srbiju koja se zatvara i blokira, nego je za Srbiju koja kreira i radi, kao što je ova Srbija gde se danas nalazimo, jer je to spoj i kreacije i rada, a sve to objedinjuje pre svega odgovornost, da bude mirna, tolerantna, možda i tolerantnija nego što je to uobičajeno prema onima koji imaju neke drugačije poglede i žele da sutra zaustave Srbiju“, kazao je Vučević.

Srbija preživela i veća iskušenja

Premijer je naglasio da Srbiju niko ne može da zaustavi i dodao da smo imali takvih pokušaja i u prošlosti kada su pokušavali da unište našu zemlju, ali se Srbija, kako dodaje, uvek podizala.

Srbija je preživela mnogo, mnogo veća iskušenja“, naveo je Vučević.

Prema njegovim rečima, svako ima pravo da izabere da li će učestvovati u tom štrajku ili protestnim skupovima.

Molim i one koji učestvuju na protestnim skupovima da ne ometaju ljude koji žele tog dana da idu u radnju, da idu u apoteku, da normalno funkcionišu. Pustite ljude koji žele da rade, da rade. Vi koji ne želite da radite ili nemate šta da radite, to je vaš izbor. Ima ljudi koji žele da rade, imaju ljudi prosto potrebu da idu i da kupuju namirnice. Imate veliki broj naših penzionera i ne samo penzionera koji svakodnevno moraju da imaju snabdevanje. Odnosno kupovine onoga što im je neophodno u apotekama. To se po meni apsolutno podrazumeva“, istakao je.

Vučević navodi da ne vidi ni jedan racionalan, socijalan, ni ekonomski razlog da bi neko ko ima privatan posao učestvovao u štrajku i dodao da će to uticati negativno na posao.

Mislim da pokušavaju da nanesu ozbiljnu štetu ekonomiji Srbije. Ako sve bude blokirano i sve zaustavljeno, biće manji promet u radnjama, prodavnicama. Svuda gde ljudi troše ili zarađuju novac. Samim tim će biti manji poreski prihod, manje će da raste BDP, manje osnova da nam rastu plate i penzije“, ukazao je premijer.

ZaječarOnline/Tanjug/O.B

Dodaj komentar