fbpx
Mladi su budućnost - Zaječar moj dom Sport

Velibor Todorov dvostruki strelac u derbiju između Grlišta i Velikog Izvora (VIDEO)

Danas je u Grlištu bio praznik fudbala. Pred stotinak promrzlih ljubitelja najvažnije sporedne stvari u životu – fudbal, ekipa OFK Grlišta savladala je ekipu FK Graničar iz Velikog Izvora rezultatom 2:0 (0:0).

Dvostruki strelac za domaćine je bio najbolji akter današnjeg meča, Velibor Todorov.

Početak meča prošao je u ispitivanju snaga protivnika. U 5. minutu, kiks u odbrani OFK Grlišta napravio je Džunov, ali gosti iz Velikog Izvora nisu ovu grešku krunisali pogodkom.

Prvih 15-ak minuta blagu terensku inicijativu imali su domaćini, dok je od 15. minuta, ekipa FK Graničara, krenula sa malo organizovanijom igrom.

U 32. minutu prva šansa za domaćine, ali neprecizan je bio Pešić. Samo 3. minuta kasnije nova šansa za ekipu iz Grlišta, ali Marko Panić nije realizovao izglednu priliku. Rezultatom 0:0, završeno je prvo poluvreme derbija u Grlištu.

Na početku drugog poluvremena došlo je do izmene u ekipi domaćina, Smiljanića je zamenio Drobnjaković. To nije dovelo do nekog pomaka u igri domaćina, osim inicijative u većem delu drugog poluvremena, dok su gosti iz Velikog Izvora kontrama pokušavali da savladaju, jednog od junaka današnjeg derbija, golmana Dejana Bjelčevića.

U 65. minutu fantastično je Bjelčević zatvorio ugao i sprečio pogodak Graničara.

U 70. minutu videli smo fantastičan prodor napadača ekipe iz Velikog Izvora, koji je nanizao 4 igrača domaće ekipe, ali je na kraju srušen i sudija je opravdano dosudio slobodan udarac za goste, koji je zatim katastrofalno izveden.

Posle dosuđenog slobodnog udarca, trener domaće ekipe, morao je da napusti kormilo svoje ekipe zbog prigovora sudiji, koji je, moramo to da napomenemo, u većem delu meča seckao igru, i bespotrebno naelektrisao atmosferu na terenu.

Deseatak minuta pre kraja meča, ekipa Graničara se povlači ka svom golu i brani nerešen rezultat, i čeka svoju šansu iz kontranapada.

U 80. minuta velika šansa za goste iz kontranapada ali opet je golman domaćina na svom mestu. U 83. minutu posle kornera za domaću ekipu, u stilu vrhunskog napadača reagovao je Velibor Todorov, i to je bilo 1:0 za OFK Grlište.

velja-izjava

Posle vodećeg pogodka, ekipa Graničara kreće na sve ili ništa, ređaju se prilike, ali Bjelčević reaguje kao hobotnica.

Kao i u svemu posle propuštenih šansi, sledi kazna u vidu penala za domaće. U 93. minutu, Velibor Todorov stavlja tačku na derbi kola, i overava pobedu OFK Grlišta za prvo mesto na tabeli.

Odbrana Graničara i pored poraza oduševila je navijače, štoperski tandem Neli Nikolić i Novica Milenović prikazali su defanzivu koja se viđa u višem rangu takmičenja.

Bio je ovo meč, bez mnogo prilika i šansi, sa glasnom publikom, po hladnom vremenu.

O planovima za nastavak sezone i kako su oni videli meč, ekipa portala Zaječar online napravila je prilog sa današnje utakmice, i razgovarala sa akterima današnjeg derbija.

Napomena: Ovaj medijski sadržaj realizuje se u okviru projekta „Mladi su budućnost – Zaječar moj dom“ koji je sufinansiran sredstvima iz budžeta grada Zaječara. Stavovi izneti u podržanom medijskom projektu nužno ne izražavaju stavove organa koji je dodelio sredstva.