U sali Centra za kulturu u Kotlujevcu će ovog vikenda biti prikazana tri filmska hita.
Od 6. do 8. marta (petak, subota i nedelja) sa početkom u 16 sati, na programu je film za decu „Kung Fu panda 4”.
Ovog proleća, posle skoro decenije, ikona komedije Džek Blek vraća se svojoj ulozi Poa, najneverovatnijeg majstora kung fua na svetu, u urnebesnom novom poglavlju omiljene akcione komedije, Drimvorksove franšize, Kung Fu Panda 4. Nakon tri avanture koje prkose smrti, pobeđujući zlikovce svetske klase svojom neuporedivom hrabrošću i ludim borilačkim veštinama, Po, Zmajev ratnik (nominovan za Zlatni globus Džek Blek), pozvan je da se … već jednom odmori. Tačnije, izabran je da postane duhovni vođa Doline mira.
Od 18 časova biće prikazivan film „Jorgovani“.
Oslepeli od bliceva i ogluveli od aplauza Katarina i Igor se, iako nerazdvojni, dugo nisu ni čuli ni videli, sve do dodele nagrada za najbolju seriju godine,gde će se cela ekipa okupiti. Tu se jasno vide i lice i naličje filmske i televizijske industrije u Srbiji danas, postaće jasno da su njihovi životi veća melodrama od one koju su snimali.
U večernjem terminu, od 20 časova, na programu će biti najnoviji domaći film „Ruski konzul“.
Glavni junak filma, srpski doktor Ilija Jugović po kazni dobija premeštaj bolnicu u Prizrenu. Tu upoznaje profesora istorije Ljuba Božovića – Ruskog kozulta, naizgled psihijatrijskog pacijenta koji tvrdi da će uskoro “Rusija opet postati Rusija, a Kosovo će opet biti srpsko”. Protiv Božovića se okreću lokalni albanski moćnici, separatisti. Oni pokušavaju da isele Božovića ali u njegovu zaštitu staje doktor Jugović.
Karte po ceni 350 dinara mogu biti kupljene na dan projekcija filmova na biletari Centra za kulturu u Kotlujevcu od 15:00h
Dodaj komentar