Štab za vanredne situacije opštine Kula apeluje na racionalnu potrošnju vode
Usled izuzetno visokih dnevnih temperatura vazduha, Štab za vanredne situacije opštine Kula izdao je preporuke građanima kako bi se smanjio rizik od posledica toplotnog talasa, a istovremeno je uputio apel za racionalnu i namensku potrošnju vode iz vodovodnog sistema.
Štab za vanredne situacije apeluje na sve građane da vodu iz vodovodnog sistema koriste odgovorno i namenski, kako bi je bilo dovoljno za sve korisnike.
Kako se navodi u saopštenju objavljenom na sajtu Opštine Kula, javna komunalna preduzeća na teritoriji opštine izvršila su sve neophodne pripreme za letnji period, a vodosnabdevanje je trenutno stabilno.
Ipak, zbog povećane potrošnje, građani se pozivaju da vodu pre svega koriste za piće, pripremu hrane i održavanje lične i higijene domaćinstva.
Apeluje se da se voda iz vodovoda ne koristi za zalivanje poljoprivrednih i zelenih površina, punjenje bazena, bunara i rezervoara, polivanje pločnika, terasa i dvorišta, kao ni za pranje vozila, jer ovakva potrošnja može ugroziti redovno snabdevanje svih korisnika tokom perioda visokih temperatura.
Zajecaronline/J.V.
Čitajte portal Zajecaronline.com, najbrži portal u Srbiji i regionu sa najvećim rastućim rezultatima i ekskluzivnim vestima. Zapratite nas i na Instagramu, Facebook, Threads! Budite uvek informisani! Pratite najnovije vesti iz Zaječara. Zaječar Online nezavisni internet portal. Vesti bez cenzure!
MIRA ŠKORIĆ SLAVI 40 GODINA KARIJERE!

Mira Škorić obeležiće veliki jubilej , 40 godina uspešne muzičke karijere, spektakularnim koncertom. Ovaj koncert biće više od nastupa, prava muzička retrospektiva i slavlje karijere koja traje četiri decenije! Sava centar će te večeri biti mesto spektakla koji će se dugo prepričavat. Publika će imati priliku da zajedno sa Mirinom muzikom proslavi godine hitova, uspomena i bezvremenskih pesama.


Dodaj komentar