Srpska liga “Istok”: Timok savladao Trstenik, Kablovi poraženi u Prahovu

Za vikend je odigrano redovno 21. kolo Srpske lige “Istok”, a zaječaraski klubovi ostvarili su polovičan učinak. FK Timok 1919 slavio je na domaćem terenu protiv Trstenika rezultatom 2:0, dok su Kablovi identičnim rezultatom poraženi od ekipe Dunava u Prahovu.

Nakon slabijeg starta i poraza na prolećnoj premijeri, fudbaleri Timoka su se konsolidovali i upisali tri boda na domaćem terenu i tako zadržali maksimalan učinak na stadionu pod Kraljevicom. Pobedu su “Belim labudovima” donele novajlije, Pantić i Davidović, koji su pogađali u 35. i 41. minutu i pokazali da će biti prava pojačanja u nastavku šampionata u kome zaječarsku ekipu očekuje paklena borba za prvo mesto i baraž za plasman u Prvu ligu Srbije.

Nakon trijumfa nad Trstenikom, Timok ima 49 bodova i prvi je na tabeli ispred drugoplasiranog Radničkog iz Svilajinca koji ima 2 boda manje, dok je treća Budućnost iz Popovca, sa 45 bodova, ali i 2 utakmice manje od obe ekipe.

FK Kablovi su doživeli novi poraz, ali mora se priznati mnogo pristojnijim rezultatom nego u prethodnim mečevima. U Prahovu je bolji bio domaći Dunav, koji je mrežu golmana “Kablara” pogađao 2 puta i tako upisao jako bitna 3 boda u borbi za opstanak.

“Crveni” iz Kotlujevca nakon 21. kola nalaze se na pretposlednjem mestu na tabeli sa 15 sakupljenih bodova i jako teško će do mesta koje vodi opstanak, pogotovo uzevši u obzir trenutnu situaciju u klubu.

U sredu je zakazan gradski derbi, između dva zaječarska srpskoligaša, koji će biti odigran na stadionu u Kotlujevcu, sa početkom od 14:30. Meč će nažalost biti odigran bez publike zbog epidemioloških mera koje su na snazi.