OFK Beograd na “Kraljevici” za vikend dočekuje Vošu!
U nedelju 16. marta na stadionu “Kraljevica” u Zaječaru će u okviru 28. kola Super lige Srbije odmeriti snage OFK Beograd i novosadska Vojvodina.
Dve ekipe deli samo jedan bod na tabeli, pošto “romantičari” drže petu poziciju sa 40 bodova, dok je “stara dama” iz Novog Sada odmah iza sa 39.
U jesenjem delu prvenstva Vojvodina je na domaćem terenu slavila nakon preokreta, rezultatom 2:1. Belo-plavi su poveli golom Gleofila Flajtera u prvom minutu duela, a do kraja prvog poluvremena Njegoš Petrvoić je poravnao rezultat.
Edmund Ado je u 64. minutu zaradio drugi žuti karton i isključenje, te umnogome pomogao crveno-belima da stignu do trijumfa.
Odolevao je OFK sve do 87. minuta protiv brojčano nadmoćnog rivala, ali je Radulović sa bele tačke doneo trijumf Novosađanima.
U nedeljni duel ekipe ulaze u različitom raspoloženju, pošto je Vojvodina u prethodnom kolu na domaćem terenu savladala Jedinstvo iz Uba sa 1:0, dok je OFK Beograd poražen u zaostalom meču 24. kola od Železničara iz Pančeva u sredu.
Do kraja regularnog dela prvenstva ostalo je da se odigraju samo tri kola, a situacija na tabeli je vrlo interesantna. Novosadski i beogradski klub se nalaze u dobroj poziciji i deluje da će obe ekipe uspeti da stignu do plej-ofa.
Tamo će bez ikakve dileme ciljati što bolji plasman i mesta koja vode u kvalifikacije za evropska takmičenja.
ZaječarOnline/O.B.
Dodaj komentar