Društvo Izdvajamo Kultura Vesti

Miroslav Ilić postao POČASNI GRAĐANIN ČAČKA! (VIDEO)

Miroslav Ilić
foto: Hypetv.rs

Miroslav Ilić postao POČASNI GRAĐANIN ČAČKA! (VIDEO)

Legenda srpske narodne muzike, Miroslav Ilić, postao je danas Počasni građanin Čačka.

Svečana sednica Skupštine grada održana je u velikoj sali Kulturnog centra Svečana sednica Skupštine grada gde su dodeljene nagrade grada kao i priznanje počasnim građaninima Čačka. Skupština posvećana Danu grada Čačka, svečana sednica je počela malo posle 11 časova. Početak manifestacije krenuo je himnom.

Prisutnima obratio gradonačelnik Milun Todorović koji zahvalio svima što su došli u velikom broju na ovaj jako važan događaj za grad. Takođe je naglasio da decu nikada i nigde ne treba zloupotrebljavati.

Miloš Vučević je poslao čestitku i u ime Vlade čestitao Dan grada Čačka. Pored mnogobrojnih istaknutih građana ovog grada, nagradu je primio i naš proslavljeni pevač i doajen muzičke scene Miroslav Ilić. Njemu je nagradu uručio gradonačelnik Čačka.

Legendarni umetnik se obratio prisutnima:

Davno sam završio sa tremom, ali ovog trenutka je osećam malo. Ovo je poseban dan u mom životu. Ja sam poštovani prijatelji mislio da sam sve ovo dugogodišnji rad u muzici, u smislu nagrada i priznanja sve dobio. Zato me je ova vest zatekla. Prvo sam bio iznenađen, a onda me je obuzeo osećaj sreće i zadovoljstva kao ovog trenutka sada. Nijednog trenutka nisam imao dilemu da je ovo inicijativa mog dugogodišnjeg prijatelja aktuelnog gradonačelnika Čačka. Hvala svima koji su ovu inicijativu podržali. Da ne budem lažno skroman u mojim venama i u mojim pesmama ima toliko Čačka, Mrčajevaca, da ovo ne smatram ni malo nezasluženim“, rekao je Ilić.

ZaječarOnline/O.B.

Dodaj komentar