Izdvajamo Politika Vesti

Antisrpska ideologija na državnom fakultetu: Biljana Stojković – akademska sramota!

Photo: Antonio Ahel/ATAImages

Antisrpska ideologija na državnom fakultetu: Biljana Stojković – akademska sramota!

Biljana Stojković je sve ono što danas razjeda državni univerzitet i javni prostor Srbije – otvoreni mrzitelj svega srpskog, profesionalna blokaderka i politička aktivistkinja koja se od sopstvene zemlje nikada nije odrekla samo kada je u pitanju plata.

Otadžbina joj nikada nije bila vrednost, ali joj je zato univerzitetska plata uvek bila svetinja.

Iako formalno nosi titulu profesorke Biološkog fakulteta, Stojkovićeva se godinama ne bavi naukom, već ideološkom indoktrinacijom.

Kao funkcionerka Demokratske stranke i dugogodišnja saradnica ekstremnih nevladinih struktura, ona je karijeru gradila u organizaciji „Žene u crnom“, gde je otvoreno učestvovala u kampanjama ismevanja Srpske pravoslavne crkve i skrnavljenja nacionalnih simbola, uključujući i spomenik patrijarhu Pavlu. Paralelno sa tim, studentima predaje genetiku, dok javno promoviše politički ekstremizam – paradoks koji najbolje govori o stanju dela akademske zajednice.

Njeno političko delovanje odavno je prešlo granice javnog aktivizma

Stojkovićeva otvoreno promoviše narative o Srebrenici u skladu sa agendom zapadnih centara moći.

Bez ikakvog ustručavanja je javno izjavila da Republiku Srpsku treba ukinuti ili joj drastično smanjiti ingerencije. U njenim javnim nastupima RS nije Dejtonom zagarantovan entitet, već „problem“ koji, kako tvrdi, treba ukloniti sa političke mape Balkana.

Upravo ona je nedavno predvodila još jedan debakl antisrpske opozicije, kada se svega nekoliko desetina aktivista okupilo u pokušaju blokade saobraćaja u Beogradu na vodi.

Sa megafonom u ruci i starim parolama u glavi, Stojkovićeva se nametnula kao neformalna šefica beogradskih blokadera, ponavljajući opasne poruke koje direktno podrivaju ustavni poredak Srbije i Dejtonski sporazum.

Posebno mesto u njenom delovanju zauzimaju tajkunski mediji Nova S i N1, gde je stalni gost i ideološki inventar.

Upravo kroz te kanale Stojkovićeva širi antisrpske stavove, relativizuje državne interese i otvoreno podržava pokušaje destabilizacije zemlje. Njeni tekstovi redovno završavaju i na stranicama Peščanika, glasila poznatog po animozitetu prema svemu što ima prefiks srpsko.

Ni Srpska pravoslavna crkva nije pošteđena

Stojkovićeva je više puta javno vređala SPC, napadala patrijarha Porfirija, a učestvovala je i u akcijama u kojima su ekstremistkinje iz „Žena u crnom“ kačile sramne poruke na spomenik patrijarhu Pavlu. Transparenti poput „sve smo abortirale“ postali su deo njenog političkog identiteta, kao i agresivni napadi na tradicionalne vrednosti koje većinski narod u Srbiji poštuje.

Vrhunac njenog političkog radikalizma dogodio se letos, kada je na društvenoj mreži X objavila poruku koja se može tumačiti samo kao otvoreni poziv na nasilje nad predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem.

U poruci u kojoj piše da će „narod presuditi“, Stojkovićeva je još jednom pokazala da joj nisu strane monstruozne pretnje i da ne preza ni od čega kada je u pitanju politički obračun sa neistomišljenicima.

I sve to – sa katedre državnog fakulteta

Dok prima platu iz budžeta Srbije, Biljana Stojković otvoreno radi protiv te iste države, trujući javni prostor i pokušavajući da ideološki oblikuje mlade generacije.

Pitanje više nije šta ona govori, već kako je moguće da sistem i dalje toleriše da ovakva osoba obrazuje omladinu Srbije.

Zajecaronline.com/Hypetv.rs

Čitajte portal Zajecaronline.com, najbrži portal u Srbiji i regionu sa najvećim rastućim rezultatima i ekskluzivnim vestima. Zapratite nas i na InstagramuFacebookThreadsBudite uvek informisani! Pratite najnovije vesti iz Zaječara. Zaječar Online nezavisni internet portal. Vesti bez cenzure!

HYPE ZA KOČANE!

foto: Hypetv

„Jane Sandanski“ u Skoplju 20. decembra 2025. godine biće mesto prave muzičke čarolije, emocija i nezaboravne atmosfere!

Publiku očekuje „Kafanska noć„, spektakl koji će okupiti najveće legende narodne i zabavne muzike.

Očekuje se prava kafanska emocija, spoj vrhunskih izvođača, energije i publike koja zna da uživa u dobroj muzici.

Ne propustite noć za pamćenje „Kafansku noć“ 20. decembra u areni „Jane Sandanski“ u Skoplju!

ULAZNIĆE MOŽETE KUPITI KLIKOM NA OVAJ LINK!

VESNA ZMIJANAC U BEOGRADSKOJ ARENI!

foto: Hypetv.rs

Muzička diva Vesna Zmijanac sprema spektakl za pamćenje u Beogradskoj Areni. U saradnji sa prestižnom Hype produkcijom, legendarna pevačica nastupiće 14. maja 2026. godine, sa početkom u 20.30 časova. KARTE MOŽETE KUPITI OVDE. 

Ovaj koncert biće svečana proslava njene bogate karijere koja traje više od četiri decenije.

Hype produkcija planira produkcijski nivo koji nadmašuje sve što je dosad rađeno.

Dodaj komentar