Društvo Hronika Izdvajamo Vesti

DRAMA U FRANCUSKOJ: Pljačkaši Luvra napravili štetu od oko 88 miliona evra!

(AP Photo/Emma Da Silva)

DRAMA U FRANCUSKOJ: Pljačkaši Luvra napravili štetu od oko 88 miliona evra!

Šteta od krađe dragulja iz muzeja Luvr prošlog vikedna iznosi oko 88 miliona evra, izjavila je danas pariska tužiteljka Lor Beko.

”To je izuzetno spektakularna suma, ali se ne može izraziti kolika je to istorijska šteta”, rekla je Beko, a prenosi Figaro.

Ona je ocenila da lopovi neće zaraditi tih 88 miliona evra, pogotovo ne ako budu došli na ”izuzetno glupu ideju” da pretope nakit.

”Možemo se nadati da će razmisliti i da neće uništiti dragulje bez razloga”, navela je Bekuo.

DRAMA U FRANCUSKOJ: Pljačkaši Luvra napravili štetu od oko 88 miliona evra!

(AP Photo/Thibault Camus)

Kad je reč o istrazi, ona je potvrdila da se analiziraju svi otisci prstiju sa mesta zločina, navodeći da postoji mogućnost da je oko kriminalaca koji su izveli pljačku verovatno postojao čitav niz pomoćnih timova.

Na pitanje o postojanju mogućeg unutrašnjeg saučesništva unutar najposećenijeg muzeja na svetu, gospođa Bekuo je odgovorila da u ovoj fazi ne može da to ni potvrdi ni demantuje.

Prema njenim rečima, pored sudija Međuregionalne specijalizovane jurisdikcije (JIRS) pariskog tužilaštva koji vode istragu, oko stotinu istražitelja radi na ovom slučaju u Parizu.

Četiri osobe su u nedelju oko 09.30 ujutru upale u čuvenu Galeriju Apolona u pariskom muzeju Luvr.

Koristile su mehaničke merdevine montirane na vozilo kako bi se popeli do galerije.

Provalnici su razrezali sigurnosna stakla i odneli devet predmeta od neprocenjive kulturne vrednosti, a jedan od njih, kruna carice Eugenije, supruge Napoleona III, pronađena je na licu mesta, a pretpostavlja se da je ispala počiniocima tokom bekstva.

Predmeti potiču iz 19. veka i pripadali su francuskom plemstvu, ukrašeni su hiljadama dijamanata i drugim dragim kamenjem.

Zajecaronline/tanjug/N.B.

Čitajte portal Zajecaronline.com, najbrži portal u Srbiji i regionu sa najvećim rastućim rezultatima i ekskluzivnim vestima. Zapratite nas i na InstagramuFacebookThreads! Budite uvek informisani! Pratite najnovije vesti iz Zaječara. Zaječar Online nezavisni internet portal. Vesti bez cenzure!

VELIKI KONCERT MIROSLAVA ILIĆA!

Foto Hype produkcija/promo

Legenda domaće muzičke scene, Miroslav Ilić , nastupio je prethodne godine 10. i 11. decembra pred publikom u Plavoj dvorani. Gde je, osim što je slavio pedeset godina uspešne karijere, obeležio i svoj rođendan.

Oba koncerta, koja su apsolutno bila rasprodata. Dokaz su veličine ovog neponovljivog pevača, čija muzika i danas vlada scenom. A publika je imala priliku da uživa u pesmama koje su zauvek postale evergreeni naših prostora.

Zbog velikog interesovanja i upita da se ovaj spektakl ponovi Miroslav je i za ovu godinu zakazao dva mega koncerta. Koja će biti prava rapsodija za sve ljubitelje prave i kvalitetne domaće muzike.

  • Datum: 10.12.2025 / 11.12.2025.
  • Mesto: Plava dvorana, Sava Centar
  • Organizator: Hype Entertainment

KARTE MOŽETE KUPITI NA OVOM LINKU! 

Dodaj komentar