Društvo Kultura

Festival hrišćanske kulture počinje 12. septembra, poznat i program!

FOTO: eparhija-timocka.org

Uskoro počinje deveti Festival hrišćanske kulture!

U četvrtak 12. septembra počinje IX Festival hrišćanske kulture koji će trajati do nedelje 21. septembra.

Festival će biti otvoren u porti Saborne crkve rođenja presvete Bogorodice u Zaječaru, u četvrtak 12. septembra, od 19 časova.

Od 20 sati, biće izvedena monodrama Petra Božovića o Svetom vladiki Nikolaju.

U okviru festivala biće održan i Festival duhovno-dokumentarnog filma, od 12. do 14. septembra.

Tokom desetak dana, biće organizovani horski koncerti, promocija knjiga, biće služena Arhijerejska i Sveta liturgija, biće priređena izložba portreta, ali i džez koncert Big benda RTS-a.

Program će, osim u porti Saborne crkve biti priređen i u Gostoprimnici, na kasnoantičkom lokalitetu Felix Romuliana i u Narodnom muzeju.

U predvečerje Male Gospojine, gradske i slave hrama, u petak, 20. septembra, praznično večernje počeće u 17 sati nakon čega je predviđena gradska litija.

U subotu 21. septembra, na praznik Mala Gospojina, od 9 sati će u Sabornom hramu biti služena Sveta Arhijerejska liturgija.

U porti Sabornog hrama će u 18 časova svečano biti zatvoren deveti Festival hrišćanske kulture.

Za kraj, u Gostoprimnici će u 19 sati biti priređen završni koncert benda Marije Miletić.

Kompletan program IX Festivala hrišćanske kulture u Zaječaru pogledajte ovde.

ZaječarOnline/O.B.

Dodaj komentar