Društvo

U Zaječaru počeli 36. TIMOČKI MEDICINSKI DANI: Danas predavanja iz reumatologije, ortopedije i fizijatrije

U amfiteatru Doma zdravlja u Zaječaru danas su počeli 36. Timočki medicinski dani.

Ovaj tradicionalni simpozijum stručnih i naučnih dostignuća doktora medicine i stomatologije, uz učešće renomiranih stručnjaka iz zemlje i inostranstva trajaće do 14. maja, s ciljem da se tokom trajanja simpozijuma edukuju lekari, farmaceuti, biohemičari i stomatolozi, ali i ostali saradnici sa celog regiona i šire.

Prim. dr sc Dušan Bastać, internista kardiolog istakao je važnost ovog simpozijuma na kome će u naredna 4 dana eminentni lekari specijalisti govoriti o svojim oblastima delovanja.

“Danas će biti obuhvaćene ortopedija, reumatologija i fizijatrija, odnosno najčešća bolna stanja: bolno rame, koksartroza, okoštavanje kičme, kuka i kolena…

Nadam se da ćće se u diskusiju uključiti veliki broj lekara iz celog regiona, kako bi sesija bila uspešnija.

U petak dolaze eminentni hirurzi iz Beograda i Novog Sada, na simpozijumu će biti iznete razne hirurške teme iz plastične hirurgije i onkologije.

Na simpozijumu će i naši ginekolozi u petak imati sesiju,na temu prirodnog porođaja ili porođaja carskim rezom. Jer u ZC Zaječar žene se veoma često porađaju carskim rezom, dok je u Nemačkoj taj slučaj veoma redak. Tako da će naši ginekolozi na ovom simpozijumu izneti svoje mišljenje i doneti određene zaključke koji će budućim mamama uveliko pomoći kako bi se što lakše porodile.

U subotu će biti tema Urgentna medicina, dakle hitna stanja u hirurgiji i ortopediji, i tu će veliki broj eminentnih stručnjaka sa fakulteta iz Beograda i Niša održati predavanja iz tih oblasti.

U nedelju će tema biti epidemiologija i prevencija, dakle konzervativna medicina.

Na simpozijumu će biti predstavljena 48 originalnih radova, tj.prezentacija.

Inače simpozijum je akreditovan kod Zdravstvenog saveta Srbije, tako da svaki učesnik dobija 4 boda koja su jako bitna za licencu”, zaključio je Bastać.

Direktor ZC Zaječar dr Stanislav Tadić istakao je da su Timočki medicinski dani otpočeli davno od strane lekara grupe entuzijasta i danas spadaju u najveće simpozijume u Srbiji.

“Predavača će biti iz svih oblasti medicine, simpozijum će trajati 4 danas i očekujemo jedno dobro druženje i kvalitetne zaključke”, poručio je Tadić.

U okviru XXXVI Timočkih medicinskih dana  prikazana je i  izložba fotografija lekara fotoamatera „Ad manum medici XI“ .

Organizator simpozijuma je Srpsko lekarsko društvo, Podružnica Zaječar, a suorganizatori su: Zdravstveni centar Zaječar i Specijalna bolnica za rehabilitaciju Gamzigradska banja, dok je generalni sponzor 36. Timočkih medicinskih dana privatna internistička ordinacija “Dr Bastać”.

1 komentar

  • sta li ovaj metuzalem trazi ovde???Tadić..pa za njega nema vise nema mesta ni u Negotinu.za knjaževac da i ne prica. e..batooo…vila katarina..i to ako hoce da te prime.preko veze.ti si ih naucio za vezu.a mozda i neki evric da spremis.i to si ih navikao.sram te bilo.koliko si ljudi opljačkao i uporopastio.e tadicu tadicu..gde ce ti dusa..

Dodaj komentar