Izdvajamo Sport

Đerdap preživeo Timokovu ofanzivu, “belim labudovima” samo bod na debiju novog trenera!

Timok Đerdap

Đerdap preživeo Timokovu ofanzivu – remi na Kraljevici!

Fudbaleri zaječarskog Timoka 1919 odigrali su nerešeno 1:1 sa Đerdapom iz Kladova u utakmici 6. kola Srpske lige “Istok”.

Bio je Timok apsolutni favorit pred ovaj meč, ali Kladovljani nisu stigli u Zaječar sa belom zastavom. Od prvog minuta meča bilo je jasno da imaju samo jedan plan – da sačuvaju svoju mrežu.

Iako je razlika u kvalitetu ekipa očigledna, ovakav pristup stvarao je ogromne probleme izabranicima novog trenera Denisa Jovana.

U prvom delu igre nisu prikazali gotovo ništa. Sve do 43. minuta, kada je bombu sa 25 metara uputio Pavle Ognjenović, lopta je pogodila unutrašnji deo stative i odbila se u mrežu za 1:0. Da nije bilo ovog momenta, deluje da ne bi imalo šta ni da se izvoji iz prvog poluvremena, što govori o tome kakav su fudbal u prvih 45 minuta gledali Zaječarci.

U drugom delu, morali su da pomere linije gosti i pokušaju da dođu do izjednačenja. Polovinom drugog poluvremena, došlo je do nekoliko nezgodnih odbitaka u kaznenom prostoru Timoka, Dejan Mašić je neoprezno startovao, promašio loptu a pogodio nogu rivala i sudija Vojin Janić nije imao dilemu.

Kazneni udarac precizno je izveo Ognjen Novčić i poravnao na 1:1. Pogodio je stranu golman Jovanović, čak i zakačio loptu, ali nije mogao da spreči izjednačenje.

U nastavku, vratili smo se na ono što smo gledali u prvom poluvremenu, potpuno bezidejnu i rastrzanu igru s obe strane.

Đerdap preživeo Timokovu ofanzivu

Tek u poslednjih desetak minuta konsolidovali su se belo-plavi i odmah počeli da prete.

Ređale su se opasne situacije pred golom rivala, u nekoliko navrata pokušavao je Rastko Nikolić, ali bez uspeha.

Na kraju, možda su i zaslužili domaći da stignu do trijumfa, ali ostalo je 1:1.

Timok se nakon ove runde nalazi na trećoj poziciji na tabeli sa 11 osvojenih bodova. Prvoplasirani Dunav iz Prahova ima 13, a Morava iz Ćuprije 12 bodova.

U narednom kolu, Timok gostuje “fenjerašu”, ekipi Trstenika koja je osvojila samo jedan bod. Prava prilika za povratak na pobednički kolosek.

Meč se igra u subotu 21. septembra u Trsteniku.